Návod pro připojení k síti Eduroam

Stručný textový návod pro operační systém Microsoft Windows pro připojení studentů a zaměstnanců školy k síti eduroam

Nastavení bezdrátového profilu je obdobné i u jiných operačních systémů.

• Otevřete "Ovládací panely" (Start - Ovládací panely)
  • V ovládacích panelech klikněte na "Síťová připojení".
  • Klikněte pravým tlačítkem na bezdrátovou kartu a vyberte "Vlastnosti".
  • Klikněte na záložku "Bezdrátové sítě" a vyberte "Přidat".
  • Do položky "Síťový název SSIS" napište: eduroam, ověření v síti: WPA2, Šifrování dat: AES.
  • Dále klikněte na záložku "Ověřování", jako typ protokolu EAP vyberte Protokol PEAP a klikněte na "Vlastnosti".
  • Zde zaškrtněte "Ověřit certifikát serveru" a vyberte naše kořenové certifikáty "PDC". Jako metodu ověřování vyberte "Zabezpečené heslo (EAP-MSCHAPv2) a klikněte na "Konfigurovat".
  • Zde ODŠKRTNĚTE "Automaticky použít přihlašovací jméno, heslo a případně doménu systému Windows."
  • Odklikejte volbu OK a pozavírejte otevřená okna.

• Nyní se můžete připojit k bezdrátové síti, zapněte bezdrátovou kartu na Vašem zařízení a aktualizujte seznam sítí. Pokud je síť v dosahu, dojde k automatickému připojování, případně je možné kliknout na tlačítko "Připojit".
  • Při připojování se objeví "bublina" s požadavkem autorizace, klikněte na ní.
  • Vyplňte uživatelské jméno ve tvaru jmeno@agro-skola.cz a jako heslo zadejte Vaše aktuální heslo, které používáte.
  • Po chvíli dojde k ověření a načtení síťové adresy a pokud vše proběhne v pořádku, měli byste vidět u sítě eduroam status "připojeno".