Prváci se seznámili na adapťáku

Tradiční zářijový adaptační kurz proběhl od 2. do 4. září 2019 v Autocampu Wilsonka u Dalešické přehrady. Během třídenní akce dokázali žáci poznat ne jen sami sebe, ale také značnou část učitelů, kteří za nimi na adapťák přijeli. Mezi aktivitami nechyběl výlet na loďkách, výšlap na Wilsonovu skálu nebo večerní opékání špekáčků.

Workshop o kůrovcové kalamitě

Ve spolupráci s Ústavem biologie obratlovců AV ČR, v.v.i. se na naší škole uskutečnil workshop na téma Příčiny a důsledky kůrovcové kalamity. Na konferenci vystoupili vědkyně Dr. Natália Martínková, emeritní krajští radní Petr Piňos a Ing. Josef Matějek, lesní správce Ing. Křivánek, poslankyně Ing. Monika Oborná a Ing. Skalík s Hnutí DUHA. Workshopu se účastnilo přes 30 zájemců.

Spolupráce s Agronomickou fakultou Mendelovy univerzity

Naše škola uzavřela při příležitosti oslav 100. výročí založení Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně s touto školou memorandum o spolupráci. Spolupráce bude budována na půdorysu vzájemné výuky a stáží, sdílení informací a pedagogů, společného postupu při realizaci projektů, propagace zemědělského oboru a jednotlivých škol apod.